مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

آیا فصل 3 سریال Alice In Borderland تأیید شده است؟ پایان فصل 2 دروغی بیش نبود!

آیا فصل 3 سریال Alice In Borderland تأیید شده است؟ پایان فصل 2 دروغی بیش نبود!

با تأیید فصل 3 سریال Alice In Borderland، مشخص شد که بخش زیادی از اتفاقات قسمت آخر فصل 2 دروغ بوده است. این سریال که بر اساس مانگایی به همین نام اثر Haro Aso ساخته شده، یکی از بهترین اقتباس‌های نتفلیکس از یک اثر مکتوب به لایو اکشن است و حتی در برخی موارد از منبع اصلی هم فراتر می‌رود. بازیگران سریال Alice In Borderland به خوبی توانستند دنیای خلق‌شده توسط Haro Aso را جان ببخشند و این سریال با ترکیب اکشن، رمزآلود و درام در دو فصل موفق، توانست مخاطبان را جذب کند.

مدت کوتاهی پس از انتشار فصل 2، نتفلیکس فصل 3 سریال Alice In Borderland را تأیید کرد که باعث تعجب بسیاری شد. تمدید یک سریال محبوب برای فصل جدید نباید چندان تعجب‌آور باشد، اما نحوه‌ی پایان‌بندی فصل 2 این سریال، این حس را القا می‌کرد که داستان به پایان رسیده است. در انتهای فصل 2، مخاطبان متوجه می‌شوند که در طول اتفاقات سریال برای آریسو چه رخ داده و چگونه زندگی او به سایر شخصیت‌ها مرتبط است. با وجود این پایان‌بندی، سریال Alice In Borderland هنوز تمام نشده است.

image 2024 03 13 13 47 37 1024x512 - آیا فصل 3 سریال Alice In Borderland تأیید شده است؟ پایان فصل 2 دروغی بیش نبود!

این واقعیت که فصل 3 سریال Alice In Borderland ساخته می‌شود، به طور طبیعی به این معنی است که داستان تمام نشده است و بنابراین تأیید می‌کند که قسمت آخر فصل 2 دروغ بوده است. در حالی که برخی سوالات و رمزآلودگی‌ها در انتهای فصل 2 بی‌پاسخ ماندند، اما به نظر می‌رسید که قسمت آخر، پایانی قابل قبول برای سریال باشد و برای هر شخصیت پایانی رضایت‌بخش رقم بزند. این موضوع چندان تعجب‌آور نبود، چرا که فصل 2 سریال Alice In Borderland بر اساس نیمه دوم مانگا ساخته شده بود، به این معنی که انتهای داستان را اقتباس می‌کرد.

آخرین قسمت فصل 2 سریال Alice In Borderland، سریال را به نقطه شروعش برگرداند و به بزرگ‌ترین رمزآلودگی سریال پاسخ داد. به جز مانگای کوتاه Alice in Borderland: Retry که آریسو و اوساگی را در بزرگسالی نشان می‌دهد، دنباله‌ای برای اتفاقات فصل 2 سریال Alice In Borderland در مانگا وجود ندارد. منبع اصلی داستان به همان شکلی که فصل 2 سریال لایو اکشن نتفلیکس به پایان رسید، تمام می‌شود. فینال فصل 2 سریال Alice In Borderland نه تنها پایانی خوش بود، بلکه اقتباسی بسیار وفادار به پایان مانگا به شمار می‌رفت.

با در نظر گرفتن پایان نسبتاً خوش و این حقیقت که سریال لایو اکشن تمام مانگا را پوشش داده بود، منطقی به نظر می‌رسید که فصل سومی برای Alice In Borderland ساخته نشود. با وجود موفقیت سریال، به نظر می‌رسید که فصل 2 داستان را درست مانند مانگا به پایان می‌رساند. با این حال، سریال Alice In Borderland برای فصل سوم بازخواهد گشت، یعنی اینکه حس نهایی بودن که فینال قبلی القا می‌کرد، دروغ بوده است. البته سریال Alice In Borderland به لطف کارت جوکر، درِ ساخت دنباله را باز گذاشته بود.

image 2024 03 13 13 47 48 1024x512 - آیا فصل 3 سریال Alice In Borderland تأیید شده است؟ پایان فصل 2 دروغی بیش نبود!

احتمالاً زمان زیادی تا انتشار فصل 3 سریال Alice In Borderland باقی مانده باشد، اما پایان خوش فصل 2 دیگر معنایی ندارد. قرار بود بینندگان باور کنند که آریسو، اوساگی و دیگر بازماندگان سرانجام پس از پشت سر گذاشتن تجربه‌ی نزدیک به مرگ که به شکل بازی‌های مرگبار در سرزمین مرزی شکل گرفته بود، در امنیت هستند. هیچ کدام از شخصیت‌های سریال Alice In Borderland نمی‌توانستند به یاد بیاورند که در آن یک دقیقه‌ی نزدیک به مرگ چه اتفاقی افتاده بود، اما همه احساس می‌کردند که در طول این تجربه چیزی یاد گرفته‌اند.

آخرین قسمت فصل 2 سریال Alice In Borderland، سریال را به نقطه شروعش برگرداند و به بزرگ‌ترین رمزآلودگی سریال پاسخ داد – اینکه شخصیت‌ها دقیقا در تمام این مدت کجا بوده‌اند. همچنین تأیید کرد که هر شخصیت چقدر تغییر کرده است و اینکه چگونه گذراندن زمان در سرزمین مرزی به آن‌ها کمک می‌کند تا زندگی‌شان را پیش ببرند. برای مثال، چیشیا علی‌رغم نداشتن هیچ خاطره ای از بازی‌هایی که در سرزمین مرزی انجام داده بود، می‌خواست آدم متفاوتی باشد. به همین ترتیب، آریسو و اوساگی به سمت هم جذب می‌شدند، حتی با اینکه خاطره از بودن با هم نداشتند.

کارت جوکر استعاری یا پایانی باز نبود. هیچ کدام از صحنه‌های قسمت آخر فصل 2 سریال Alice In Borderland به جز برملا شدن کارت جوکر، حس دنباله را القا نمی‌کردند. بعد از اینکه آریسو و اوساگی از بیمارستان خارج می‌شوند و رو به غروب آفتاب قدم برمی‌دارند، تمرکز قسمت به سمت میزی پر از کارت بازی می‌رود که اشاره‌ای واضح به بازی‌های سریال است. با این حال، بعد از اینکه باد اکثر کارت‌ها را از روی میز می‌برد، یکی از آن‌ها باقی می‌ماند: کارت جوکر. این موضوع به تئوری‌های متعددی در مورد معنای کارت جوکر در Alice In Borderland دامن زد و همه آن‌ها تا حدی قابل قبول بودند.

یکی از تفاسیر معروف از کارت جوکر این است که استعاره‌ای از این باشد که سخت‌ترین بازی آریسو هنوز در پیش است و آن خود زندگی است. تئوری دیگر این است که کارت جوکر قرار نیست توضیحی داشته باشد و باید آن را به عنوان پایانی باز مانند فرفره‌ی فیلم تلقین در نظر گرفت. با این حال، حالا که فصل 3 سریال Alice In Borderland تأیید شده، می‌توان با قاطعیت گفت که کارت جوکر نه استعاری بود و نه پایانی باز، بلکه مقدمه‌ای برای ساخت دنباله بود.

image 2024 03 13 13 47 52 1024x512 - آیا فصل 3 سریال Alice In Borderland تأیید شده است؟ پایان فصل 2 دروغی بیش نبود!

فصل 3 سریال Alice In Borderland هیجان‌انگیز است، اما ریسک به هم ریختن پایان بی‌نقص فصل 2 را هم به همراه دارد. دلیلی وجود دارد که مانگای اصلی در نقطه‌ای که به پایان رسید، تمام شد – تمام خطوط داستانی به سرانجام رسیده بودند و سفر آریسو کامل شده بود. دو فصل اول سریال Alice In Borderland داستانی کامل را روایت می‌کنند که به جز غافلگیری کارت جوکر، نیازی به ادامه ندارد. این به این معنی نیست که فصل 3 سریال Alice In Borderland نمی‌تواند خوب باشد، فقط به این معنی است که با توجه به پایانی رضایت‌بخش و کامل که سریال از قبل داشت، فصل 3 ریسک بزرگی را برای فراتر رفتن از منبع اصلی به جان می‌خرد.

تطبیق و گسترش داستان فراتر از منبع اصلی، چه در فیلم‌های ابرقهرمانی و چه در انیمه‌ها، اتفاقی رایج است. سریال Alice In Borderland محصول نتفلیکس هویت خاص خود را خلق کرده و تغییراتی در مانگا ایجاد کرده که بسیاری از آن‌ها به نفع سریال بوده‌اند. بنابراین، فصل 3 می‌تواند به اندازه دو فصل اول یا حتی بهتر از آن‌ها باشد. با این حال، با توجه به فینال بی‌نقص و رضایت‌بخشی که سریال از قبل داشت، انتظارات از فصل 3 Alice In Borderland بسیار بالا خواهد بود.

ثبت‌دیدگاه