مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
اختلاف نظر شدید در دنیای جادوگری: جی.کی.رولینگ رابطه اش را با بازیگران اصلی هری پاتر قطع می‌کند؟

اختلاف نظر شدید در دنیای جادوگری: جی.کی.رولینگ رابطه اش را با بازیگران اصلی هری پاتر قطع می‌کند؟

دنیای جادوگری شاهد یک رویارویی غیرمنتظره است. جی.کی.رولینگ، خالق مجموعه رمان های پرفروش هری پاتر، به نظر می‌رسد پل‌های پشت سرش را با بازیگران اصلی این مجموعه یعنی دنیل ردکلیف (هری پاتر) و اما واتسون (هرماینی گرنجر) خراب کرده است. دلیل این اتفاق، اختلاف نظر شدید آن‌ها درباره حقوق افراد ترنس است.


ماجرا از کجا شروع شد؟

همه چیز از اظهار نظرهای جنجالی رولینگ در مورد جامعه ترنس شروع شد. او در پلتفرم X (توئیتر سابق) با لحنی انتقادی از این جامعه صحبت کرد و آن‌ها را متهم کرد که به دنبال “نادیده گرفتن حقوق به سختی به دست آمده زنان” هستند. این صحبت‌ها با واکنش منفی گسترده ای همراه شد، از جمله طرفداران سرسخت دنیای جادوگری.

در پاسخ به رولینگ، ردکلیف و واتسون که به ترتیب نقش‌های هری و هرماینی را در فیلم‌های هری پاتر ایفای کرده بودند، موضع خود را به صراحت اعلام کردند. ردکلیف در سال ۲۰۲۰ با انتشار بیانیه‌ای گفت: “زنان ترنس، زن هستند” و مستقیماً با توییت‌های رولینگ در مورد هویت جنسیتی مخالفت کرد. واتسون هم در توییتی نوشت: “می‌خواهم دنبال‌کنندگان ترنس خودم بدانند که من و بسیاری دیگر در سراسر دنیا شما را می‌بینیم، به شما احترام می‌گذاریم و شما را به خاطر کسی که هستید دوست داریم.”


آتش اختلاف شعله‌ورتر می‌شود!

به نظر می‌رسد صحبت‌های ردکلیف و واتسون خشم رولینگ را برانگیخته است. او در واکنش به کامنتی که پیشنهاد می‌کرد این دو بازیگر به صورت علنی از او عذرخواهی کنند، گفت: “متأسفم، اما بعید است که آن‌ها را ببخشم.” رولینگ همچنین آن‌ها را متهم کرد که از شهرت خود برای “حمایت از تغییر جنسیت افراد زیر سن قانونی” استفاده کرده‌اند و عذرخواهی‌های احتمالی آن‌ها را بی‌ارزش دانست.

در حال حاضر، مشخص نیست که این درگیری تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد. اما یک چیز قطعی است: دنیای جادوگری دیگر آن دنیای رویایی و متحد سابق نیست و به نظر می‌رسد شکافی عمیق بین خالق آن و طرفدارانش ایجاد شده است. هواداران باید منتظر بمانند و ببینند آیا ردکلیف و واتسون پاسخی به اظهارات تند رولینگ خواهند داد یا خیر.

ثبت‌دیدگاه