مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
از مرگ مقابل دوربین تا ترس اخراج از «بازی تاج و تخت»: اميليا کلارک و مصاف با آسيب مغزی

از مرگ مقابل دوربین تا ترس اخراج از «بازی تاج و تخت»: اميليا کلارک و مصاف با آسيب مغزی

همه سریال “بازی تاج و تخت” (Game of Thrones) رو میشناسن، سریال فانتزی حماسی HBO که پر از شخصیت‌های جذاب و داستان‌های نفس‌گیر بود. یکی از این شخصیت‌های محبوب، دنریس تارگرین، با بازی امیلیا کلارک بود. اما شاید برای خیلی‌ها جالبه که بدونن پشت پرده اون ظاهر قوی و ابهت دنریس، چه چالش‌های سختی برای این بازیگر وجود داشت.

کلارک در مصاحبه‌ای با مجله Big Issue فاش کرد که در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، دو بار دچار آنوریسم مغزی شده. آنوریسم یه جور تورم خطرناک رگ‌های مغزه که می‌تونه پاره بشه و خونریزی مغزی به وجود بیاره. این اتفاقات وحشتناکی برای کلارک بود، مخصوصاً با توجه به نقش مهمی که در سریال داشت.

خودش توی مصاحبه میگه: “وقتی یه آسیب مغزی می‌بینی، اعتماد به نفست داغون میشه و همه ترس‌هایی که توی کار داری چند برابر می‌شن. اولین ترس من این بود که اخراج بشم. می‌ترسیدم کارگردان‌ها فکر کنن دیگه نمی‌تونم کارم رو درست انجام بدم.”

فشار و حجم بالای کار توی “بازی تاج و تخت” هم مزید بر ترس‌های کلارک بود. اون حتی فکر می‌کرد که ممکنه دوباره دچار آنوریسم بشه و می‌گفت: “اگه قراره بمیرم، خب بهتره جلوی دوربین بمیرم!”

اما این بازیگر قوی تسلیم نشد. حالا کلارک با کمک یه بنیاد خیریه به اسم SameYou و مجله Big Issue Recruit، داره به بقیه کسایی که از آنوریسم مغزی رنج می‌برن کمک می‌کنه.

خودش توی این مورد میگه: “داشتن یه بیماری مزمن که اعتماد به نفست رو توی زمینه‌ای که عاشقش هستی از بین ببره، خیلی ناامید کننده و منزوی کننده‌ست. یکی از بزرگترین حس‌هایی که بعد از آسیب مغزی داشتم، تنهایی عمیق بود. این چیزیه که ما توی SameYou سعی داریم باهاش مقابله کنیم.”

کلارک حتی تعریف می‌کنه که بعد از آسیب‌های مغزی، فکر می‌کرده دیگه نمی‌تونه بازیگری کنه و حتی از دکترها خواسته بود که به زندگیش پایان بدن. اما خوشبختانه اون تونست بر این مشکلات غلبه کنه و حالا به بقیه هم امید می‌ده و میگه که همه می‌تونن از پس سختی‌ها بر بیان و این تجربه بهش “قدرت ویژه‌ای” داده.

داستان امیلیا کلارک یه یادآوری قویه از اینه که حتی قوی‌ترین و مشهورترین آدم‌ها هم می‌تونن با چالش‌های سختی روبرو بشن. اما با امید و پشتکار می‌شه بر هر مشکلی غلبه کرد و به زندگی ادامه داد.

ثبت‌دیدگاه