مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

بتمن برمی‌گرده! زمان فیلمبرداری قسمت دوم بتمن از مت ریوز فاش شد!

بتمن برمی‌گرده! زمان فیلمبرداری قسمت دوم بتمن از مت ریوز فاش شد!

خبر خوب برای طرفدارای بتمن! بالاخره تاریخ شروع فیلمبرداری فیلم “بتمن – قسمت دوم” (The Batman Part II) لو رفت.

این در حالی اتفاق میفته که دنیای سینمایی دی‌سی قراره یه بتمن جدید معرفی کنه، ولی دنیای “بتمن” ساخته‌ی مت ریوز به عنوان یه دنیای مجزا با عنوان “Elseworlds” (دنیای دیگر) به کار خودش ادامه میده.

تا اکران قسمت دوم بتمن، سریال “پنگوئن” قراره اواخر پاییز امسال پخش بشه و فاصله‌ی طولانی بین فیلم اول و دوم رو پر کنه.

طبق گزارش جدیدی که از The InSneider منتشر شده، با توجه به اینکه اکران “بتمن – قسمت دوم” به اکتبر 2026 موکول شده، انتظار میره فیلمبرداری این قسمت از آوریل 2025 شروع بشه. همچنین، معرفی بازیگران جدید هم قراره از پاییز 2024 آغاز بشه. البته تا الان، نه Warner Bros. Discovery و نه DC Studios این خبر رو تایید نکردن.

image 2024 03 27 21 51 58 - بتمن برمی‌گرده! زمان فیلمبرداری قسمت دوم بتمن از مت ریوز فاش شد!

این فیلم قرار بود اکتبر 2025 اکران بشه، اما فیلمبرداریش که قرار بود نوامبر 2023 شروع بشه، با تأخیر مواجه شد. دلیل اصلی این تأخیر، اعتصاب اتحادیه‌ی نویسندگان آمریکا (WGA) و اتحادیه‌ی بازیگران سینما و تلویزیون (SAG-AFTRA) در سال 2023 بود. این اتحادیه‌ها برای دستمزد و شرایط کاری بهتر اعتصاب کردن. هرچند اعتصاب WGA در 27 سپتامبر 2023 تموم شد، اما اعتصاب SAG-AFTRA تا 9 نوامبر 2023 ادامه داشت.

با در نظر گرفتن اینکه خیلی از بازیگران در دسترس نبودن و فیلمنامه هم هنوز کامل نشده بود، مشخص بود که “بتمن – قسمت دوم” نمیتونه به موقع برسه. این موضوع با صحبت‌های جفری رایت، بازیگر نقش جیمز گوردون در این مجموعه، که در اوایل 2024 گفت هنوز فیلمنامه‌ی قسمت دوم رو دریافت نکرده، تأیید شد. کمی بعد، Warner Bros. Discovery و DC Studios رسماً اعلام کردن که اکران “بتمن – قسمت دوم” رو به 2026 به تعویق انداختن.

هرچند به تعویق افتادن اکران “بتمن – قسمت دوم” ممکنه برای طرفدارا ناامید کننده باشه، اما این تأخیر میتونه به نفع فیلم باشه. با این تأخیر، مت ریوز و تیم خلاقش فرصت بیشتری برای ساخت یه دنباله‌ی قدرتمند و جذاب برای بتمن دارن.

این اتفاق، فرصت اضافی بهشون اجازه میده که فیلمنامه رو با دقت بیشتری بررسی و ویرایش کنن، صحنه‌های اکشن رو با ظرافت بیشتری طراحی و اجرا کنن و در نهایت یه تجربه‌ی سینمایی به یاد ماندنی برای طرفدارا خلق کنن.

مطمئناً طرفداران بتمن منتظرن تا ببینن چه بازیگرانی به جمع این فیلم اضافه میشن و چه چالش‌ها و دشمنان جدیدی در انتظار بتمن هستن.

با گذشت زمان، اخبار اولین بازیگران جدید “بتمن – قسمت دوم” هم منتشر خواهد شد و طرفدارا میتونن بیشتر در مورد فصل دوم بتمن از دنیای مت ریوز بدونن.

به نظر شما چه بازیگرانی به این فیلم اضافه میشن؟ و چه داستانی در انتظار بتمن در قسمت دوم خواهد بود؟

ثبت‌دیدگاه