مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
برایان کاکس با انتقاد شدید از عملکرد فینیکس، جنجال به پا کرد!

برایان کاکس با انتقاد شدید از عملکرد فینیکس، جنجال به پا کرد!

هواداران فیلم‌های حماسی تاریخی احتمالاً با فیلم “ناپلئون” (Napoleon) به کارگردانی ریدلی اسکات آشنا هستن. این فیلم که نوامبر ۲۰۲۳ اکران شد، با بازی درخشان بازیگرایی مثل خواکین فینیکس، ونسا کربی، و طارق رحیم، به موفقیت نسبی در گیشه دست پیدا کرد و نامزد دریافت چندین جایزه‌ی اسکار هم شد. اما به نظر می‌رسه همه از این فیلم راضی نیستن! برایان کاکس، بازیگر سریال پرطرفدار وراثت (Succession)، به تازگی با انتقاد شدید از بازی فینیکس در نقش ناپلئون، جنجال به پا کرده.

طبق گزارش ورایتی، کاکس تو مصاحبه‌ای با The Standard در لندن، عملکرد فینیکس تو فیلم ناپلئون رو “وحشتناک” توصیف کرده. این بازیگر باتجربه در ادامه گفته: «واقعاً بازی خواکین فینیکس وحشتناک بود. واقعاً تأسف‌باره. نمی‌دونم به چی فکر می‌کرده. به نظر من کاملاً تقصیر خودشه و فکر نمی‌کنم ریدلی اسکات هم کمکی بهش کرده باشه. من می‌تونستم خیلی بهتر از خواکین فینیکس اون نقش رو بازی کنم، اینو بهتون بگم. بعضی‌ها شاید بگن این یه درام خوب بوده. اما نه، دروغه!»


حالا سوال اینه که آیا واقعا فیلم ناپلئون به اندازه‌ی حرف‌های کاکس ناامیدکننده بوده؟

با وجود انتقاد کاکس، فیلم ناپلئون با بودجه‌ای بین ۱۳۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار، تونست فروشی حدود ۲۲۱ میلیون دلار تو گیشه جهانی داشته باشه. همچنین این فیلم اکشن-حماسی که روایتگر فراز و نشیب‌های زندگی ناپلئون بناپارت، امپراتور مشهور فرانسه‌اس، نقدهای نسبتاً مثبتی از طرف منتقدها دریافت کرد و نامزد دریافت سه جایزه‌ی اسکار در بخش‌های بهترین طراحی لباس، بهترین طراحی صحنه و بهترین جلوه‌های ویژه شد.

جالب اینجاس که با وجود انتقاد کاکس به بازی فینیکس، فیلم ناپلئون همین الان با استقبال مخاطبان در سرویس استریم Apple TV+ در حال پخشه. ریدلی اسکات هم قبلاً اعلام کرده بود که نسخه‌ی Director’s Cut فیلم ناپلئون با زمان ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه، نهایتاً برای استریم در دسترس قرار می‌گیره؛ اما هنوز تاریخ انتشار دقیقش مشخص نشده.

به نظر شما حق با برایان کاکس بوده یا فیلم ناپلئون ارزش دیدن داره؟ قطعاً دیدن این فیلم و قضاوت در مورد بازی فینیکس می‌تونه برای علاقه‌مندای به ژانر حماسی تاریخی، تجربه‌ی جالبی باشه.

ثبت‌دیدگاه