مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

بیگانه برمی‌گرده: محل قرارگیری «بیگانه: رومولوس» در خط زمانی مجموعه فاش شد!

بیگانه برمی‌گرده: محل قرارگیری «بیگانه: رومولوس» در خط زمانی مجموعه فاش شد!

خبر خوب برای طرفدارای قدیمی و البته تازه‌واردای دنیای بیگانه! با نزدیک شدن به تاریخ اکران فیلم هیجان‌انگیز «بیگانه: رومولوس»، کارگردان فده آلوارز بالاخره ابهامات رو برطرف کرد و جایگاه این فیلم رو در خط زمانی کلی مجموعه بیگانه مشخص کرد.

فیلم جدید آلوارز قراره بعد از ناامیدی‌ای که دنباله‌ی «پرومتئوس» یعنی «بیگانه: کاوننت» در سال ۲۰۱۷ به جا گذاشت، دنیای بیگانه رو دوباره زنده کنه. داستان فیلم درباره‌ی گروهی از جوون‌های بی‌پناه از گوشه‌ای دوردست کهکشانه که با یه موجود بیگانه‌ی مرگبار روبرو می‌شن. قراره بازی Cailee Spaeny و Isabela Merced رو در این فیلم ببینیم و خبری از حضور شخصیت‌های قدیمی مجموعه نیست.

در مصاحبه‌ای با هالیوود ریپورتر، آلوارز تأکید کرد که برخلاف شایعات، فیلمش کاملاً بی‌ارتباط با دو فیلم اول مجموعه یعنی «بیگانه» (۱۹۷۹) و «بیگانه‌ها» (۱۹۸۶) نیست، بلکه درست بین این دو فیلم اتفاق می‌افته. کارگردان در ادامه در مورد ارتباط فیلمش با این دو قسمت اصلی توضیح میده:

«این حرف درسته که فیلم بین دو فیلم اول قرار می‌گیره، اما نگین که اصلاً ‌‌ارتباطی نداره. ما فیلم رو به این شکل ساختیم که حتی اگه هیچ‌کدوم از فیلم‌های قبلی رو ندیده باشین، بازم یه تجربه‌ی فوق‌العاده براتون رقم بخوره. انگار که با دنیای بیگانه از صفر آشنا می‌شین و از راز و رمزهای تولد این موجودات بیگانه و بقیه‌ی اتفاقات فیلم‌های قبلی بی‌خبرین. این عالیه و کلی کیف می‌کنین.»

آلوارز در ادامه توضیح میده که برای طرفدارای قدیمی مجموعه هم یه عالمه سوپرایز و نوستالژی در نظر گرفته:

«حالا اگه فیلم‌های قبلی رو دیده باشین، تجربه‌ی کاملاً متفاوتی خواهید داشت. چون می‌تونین کلی ارتباط و اشاره به فیلم‌های قبلی رو تو فیلم جدید پیدا کنین. اگه هم جزو طرفدارای پروپاقرص باشین، احتمالا تو سینما دوستاتون رو با گفتن این‌که “فلان چیز رو از کدوم فیلم می‌شناسین؟” کلافه می‌کنین!»

کارگردان در آخر تأکید می‌کنه که فیلم به تمام قسمت‌های قبلی مجموعه، چه از نظر داستانی، چه از نظر شخصیت‌ها، تکنولوژی و البته خود موجودات بیگانه، ارتباط داره:

«ما با دقت زیادی روی این موضوع کار کردیم و امیدواریم که برای همه مخاطب‌ها جذاب باشه. من عاشق تمام فیلم‌های این مجموعه‌ام و نمی‌خواستم هیچ‌کدوم‌شون رو از نظر داستانی، شخصیتی، تکنولوژی یا حتی خود موجودات بیگانه، نادیده بگیرم. از فیلم اول تا «بیگانه: کاوننت» همیشه یه جور ارتباطی وجود داشته.»

65fb5cb195a2e 1024x576 - بیگانه برمی‌گرده: محل قرارگیری «بیگانه: رومولوس» در خط زمانی مجموعه فاش شد!

هرچند که فیلم «پرومتئوس» ساخته‌ی ریدلی اسکات یه پیش‌درآمد جالب برای اتفاقات فیلم اصلی بیگانه بود، اما «بیگانه: کاوننت» نتونست انتظارات رو برآورده کنه و هم از نظر منتقدها و هم از نظر فروش با شکست مواجه شد. این فیلم در حال حاضر روی راتن تومیتوز ۶۵٪ امتیاز داره و امتیاز تماشاگران هم حتی پایین‌تر و روی ۵۵٪ قرار گرفته. «بیگانه: کاوننت» تونست ۲۴۰.۹ میلیون دلار فروش داشته باشه که خب، اصلاً افتضاح نیست، اما نسبت به فروش ۴۰۳.۴ میلیون دلاری «پرومتئوس» یه افت محسوب می‌شه و نشون می‌ده که شاید علاقه‌ی مخاطبان به این مجموعه داره کم می‌شه.

با لغو شدن دنباله‌ای که برای «بیگانه: کاوننت» در نظر گرفته شده بود، «بیگانه: رومولوس» فرصت داره تا این مجموعه رو به نسل کاملاً جدیدی از مخاطبان معرفی کنه. تریلر کوتاهی که به تازگی از فیلم منتشر شده، نشون می‌ده که فیلم داره به ریشه‌های ترسناک خودش در فیلم اصلی برمی‌گرده. برخلاف «بیگانه: کاوننت» که وارد دنیای اسطوره و راز و رمز بیگانه‌ها و مهندسان شد، «بیگانه: رومولوس» به داستان ساده‌تر و در عین حال جذاب یه گروه از انسان‌ها که با یه موجود بیگانه‌ی مرگبار روبرو می‌شن، می‌پردازه.

1- بازگشت به ریشه‌ها: خیلی از طرفدارای قدیمی مجموعه از اینکه فیلم‌های جدید از ریشه‌های ترسناک و هیجان‌انگیز فیلم اصلی دور شدن، ناراضی بودن. «بیگانه: رومولوس» با تمرکز دوباره روی ترس و وحشت، می‌تونه نظر این طرفدارای قدیمی رو جلب کنه.

2- جذب مخاطب‌های جدید: یه داستان ساده‌تر و قابل فهم‌تر می‌تونه مخاطب‌های جدیدی رو به این مجموعه جذب کنه. کسایی که شاید از پیچیدگی‌های فیلم‌های قبلی خوششون نیومده بود.

3- تمرکز روی شخصیت‌ها: تریلر فیلم نشون می‌ده که «بیگانه: رومولوس» تمرکز زیادی روی شخصیت‌ها و روابطشون داره. این موضوع می‌تونه باعث بشه که مخاطب‌ها بیشتر با شخصیت‌ها همذات‌پنداری کنن و براشون مهم باشه که چه اتفاقی براشون می‌افته.

«بیگانه: رومولوس» در تاریخ 25 مرداد 1403 اکران می‌شه و باید منتظر موند و دید که آیا می‌تونه به این اهداف برسه یا نه.

این هم تریلر فیلم «بیگانه: رومولوس» با زیرنویس فارسی اختصاصی:

ثبت‌دیدگاه