مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

بیگانه برمی‌گرده: واکنش‌های متفاوت ریدلی اسکات و جیمز کامرون به فیلم «بیگانه: رومولوس»

بیگانه برمی‌گرده: واکنش‌های متفاوت ریدلی اسکات و جیمز کامرون به فیلم «بیگانه: رومولوس»

طرفدارای سرسخت دنیای بیگانه (Alien) خوشحال باشین! کارگردان فیلم جدید این فرنچایز یعنی «بیگانه: رومولوس» (Alien: Romulus)، فده آلوارز، در مصاحبه‌ای با هالیوود ریپورتر، از واکنش‌های دو چهره‌ی کلیدی این مجموعه – ریدلی اسکات و جیمز کامرون – به فیلمش صحبت کرده.

خب، بریم سراغ اصل مطلب! به نظر می‌رسه ریدلی اسکات، کارگردان فیلم اصلی بیگانه (۱۹۷۹) و پرومتئوس و ‌بیگانه: کاوننت، حسابی فیلم رو دوست داشته. آلوارز تعریف می‌کنه که اسکات بعد از دیدن فیلم، حدود یک ساعت باهاش در مورد این‌که چقدر از فیلم خوشش اومده صحبت کرده. به گفته‌ی آلوارز، اون حتی توی مراحل ساخت فیلم هم با اسکات درباره‌ی فیلمنامه صحبت‌هایی داشته و بعد از دیدن فیلم هم نظراتش رو در مورد تدوین نهایی با کارگردان به اشتراک گذاشته. خلاصه که به نظر می‌رسه آلوارز دیدارها و گفتگوهای خلاقانه‌ش با اسکات رو یکی از نقاط برجسته‌ی زندگی و حرفه‌ش می‌دونه.

اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شه. جیمز کامرون، کارگردان فیلم تحسین‌شده‌ی بیگانه‌ها (Aliens) (۱۹۸۶) هم ظاهراً از این فیلم جدید خوشش اومده. آلوارز می‌گه که اون هم از همون اول که فهمیده آلوارز داره کارگردانی این فیلم رو برعهده می‌گیره، باهاش درباره‌ی فیلمنامه صحبت‌هایی داشته و حالا که فیلم رو دیده، ازش خیلی خوشش اومده.

البته جالبه بدونین که با وجود رضایت هر دوی این کارگردان‌های بزرگ، نظراتشون زمین تا آسمون با هم فرق داشته! آلوارز تعریف می‌کنه که انگار هیچ‌کدوم از اون‌ها نظرات همدیگه رو تکرار نمی‌کردن. به عبارت دیگه، هر چیزی که اسکات گفته، کامرون یه چیز کاملاً متفاوتی درباره‌ش گفته. اما نکته‌ی جالب این‌جاست که به گفته‌ی آلوارز، هر دوی این نظرات، فوق‌العاده باهوشانه و کاربردی بودن و به جنبه‌های مختلف فیلم‌سازی و خود فیلم اشاره داشتن.

این‌که هر دوی این غول‌های دنیای سینما، یعنی اسکات و کامرون، از فیلم آلوارز خوششون اومده، می‌تونه نشونه‌ی موفقیت بزرگ «بیگانه: رومولوس» باشه. دلیلش هم واضحه. اسکات علاوه بر کارگردانی فیلم اصلی بیگانه، در مقام تهیه‌کننده هم با فیلم جدید همکاری داشته و کامرون هم با فیلم بیگانه‌ها، یکی از ستون‌های این فرنچایز محسوب می‌شه.

گذشته از این، هر دوی فیلم‌های «بیگانه» و «بیگانه‌ها» جزء آثار کلاسیک و تأثیرگذار ژانر علمی-تخیلی به حساب میان و نقدهای فوق‌العاده‌ای از منتقدان دریافت کردن. امتیاز «بیگانه» در سایت راتن تومیتوز ۹۳٪ و امتیاز «بیگانه‌ها» حتی از اون هم بالاتر و ۹۸٪ هستش. این دو فیلم در شکل‌گیری مسیر حرفه‌ای اسکات و کامرون هم نقش مهمی داشتن. اسکات بعد از اون سراغ کارگردانی فیلم‌هایی مثل «بلید رانر» رفت و کامرون هم بعد از درخشیدن با «بیگانه‌ها» فیلم‌هایی مثل «تایتانیک» و مجموعه‌ی «آواتار» رو ساخت.

با این اوصاف، به نظر می‌رسه تأیید اسکات و کامرون می‌تونه باعث بشه که «بیگانه: رومولوس» به نقطه‌ی عطفی در کارنامه‌ی آلوارز تبدیل بشه. هرچند که آلوارز با فیلم ترسناک روان‌شناختی «نفس نکش» (Don’t Breathe) در سال ۲۰۱۶ تونست توجه‌ها رو به خودش جلب کنه، اما «بیگانه: رومولوس» می‌تونه سکوی پرتاب اون به دنیای فیلم‌های تجاری و پرمخاطب باشه. اگه بخوایم از روی تریلر منتشرشده‌ی فیلم و واکنش‌های اسکات و کامرون قضاوت کنیم، به نظر می‌رسه این فیلم پرفروش می‌تونه یه موفقیت بزرگ برای آلوارز باشه.

پس طرفدارای پروپاقرص دنیای بیگانه، منتظر یه تجربه‌ی جدید و هیجان‌انگیز باشین! «بیگانه: رومولوس» قراره در مرداد 1403 اکران بشه و به نظر می‌رسه که می‌تونه به یه نقطه‌ی عطف در تاریخ این فرنچایز محبوب تبدیل بشه.

اما قبل از اینکه به تماشای فیلم بشینید، بد نیست که یه کم بیشتر با سابقه‌ی کارگردان و نظرات بزرگان این ژانر در مورد فیلم آشنا بشین.

فده آلوارز، کارگردان «بیگانه: رومولوس»، سابقه‌ی کارگردانی فیلم‌های ترسناک مثل «نفس نکش» رو داره و به نظر می‌رسه که برای ساخت این فیلم جدید، حسابی از تجربیات و خلاقیت خودش استفاده کرده.

جالبه بدونین که ریدلی اسکات، کارگردان فیلم اصلی بیگانه، و جیمز کامرون، کارگردان فیلم تحسین‌شده‌ی بیگانگان، هر دو از فیلم جدید آلوارز خوششون اومده.

البته نظرات این دو کارگردان بزرگ زمین تا آسمون با هم فرق داره! اما هر دوی این نظرات، فوق‌العاده باهوشانه و کاربردی بودن و به جنبه‌های مختلف فیلم‌سازی و خود فیلم اشاره داشتن.

این موضوع نشون می‌ده که «بیگانه: رومولوس» یه فیلمِ کاملاً منحصر به فرد و متفاوته که می‌تونه نظر هر دو طرفدارای قدیمی و جدید این فرنچایز رو جلب کنه.

حالا که با سابقه‌ی کارگردان و نظرات بزرگان این ژانر در مورد فیلم آشنا شدید، منتظر اکران فیلم و تجربه‌ی این ماجراجویی جدید در دنیای بیگانه باشید!

ثبت‌دیدگاه