مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
خنده در دل بحران: کمدی سیاه “شایعات” با بازی ستارگان برنده اسکار در کن!

خنده در دل بحران: کمدی سیاه “شایعات” با بازی ستارگان برنده اسکار در کن!

طرفداران فیلم‌های عجیب و غریب و دوست‌داران سیاست، نگاهی به این خبر بندازید! یک کمدی سیاسی به نام «شایعات» (Rumours) با بازی کیت بلانشت و آلیشیا ویکاندر، قراره در بخش خارج از مسابقه‌ی جشنواره‌ی کن ۲۰۲۴ به نمایش دربیاد.

آری آستر، کارگردان فیلم‌های موروثی (Hereditary) و نیمه‌ی تابستان (Midsommar)، به‌عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در این پروژه حضور داره و فیلم رو «احمقانه، خنده‌دار و فوق‌العاده» توصیف کرده.

در این فیلم، شاهد حضور برندگان جایزه‌ی اسکار، کیت بلانشت و آلیشیا ویکاندر، به همراه بازیگران مطرح دیگری مثل چارلز دنس، دنیس منوچه، نیکی آموکا-برد، تاکهیرو هیرا و زلاتکو بوریچ هستیم. داستان فیلم درباره‌ی هفت رهبر از ثروتمندترین کشورهای دموکرات لیبرال جهانه که در جریان اجلاس سالانه‌ی گروه ۷ (G7) در جنگل گم می‌شن و درحالی‌که مشغول نوشتن بیانیه‌ی موقتی درباره‌ی یه بحران جهانی هستن، با خطرات فزاینده‌ای روبه‌رو می‌شن.

اولین تصویر رسمی فیلم روی دوپویی رو در نقش نخست‌وزیر کانادا و آلیشیا ویکاندر رو به‌عنوان رئیس کمیسیون اروپا نشون می‌ده. نقش‌های دیگه فعلا مخفی نگه داشته شدن.

نویسندگی و کارگردانی فیلم رو گای مدین، کارگردان کانادایی، به همراه همکاران قدیمی‌ش، ایوان جانسون و گیلن جانسون، برعهده داشته که قبلاً باهم روی فیلم «مه سبز» (The Green Fog) کار کردن.

دست‌اندرکاران این پروژه با لحنی شوخ‌طبعانه درباره‌ی فیلم صحبت می‌کنن: «اینکه گای مدین، عجیب‌ترین و اصیل‌ترین فیلم‌ساز کانادایی، ایوان و گیلن جانسون رو پیدا کرده که عجیب‌ترین و اصیل‌ترین فیلم‌سازان حال حاضر کانادا هستن، یه معجزه است.»

آستر ادامه داد: «اینکه اونا با حفظ استعداد فوق‌العاده‌شون برای بازی‌های کلامی و اختراعات بی‌پایان کمیک و زیبایی‌شناسانه، تا این حد آزادانه از کارهای درخشان دهه‌ی گذشته‌شون دور شدن، حتی بیشتر شبیه معجزه است. شایعات، فیلمی احمقانه، خنده‌دار و فوق‌العاده‌ست و بهترین بازیگران رو در خودش جا داده. روح لوییس بونوئل و گروه مونتی پایتون و سریال‌های پرآب‌چشم دهه‌ی ۷۰ (و البته حس‌وحال خاص مدین/جانسون) در این فیلم زنده و غریبه.»

این فیلم برای اولین بار در بخش خارج از مسابقه جشنواره کن ۲۰۲۴ اکران میشه و بعد توسط کمپانی Bleecker Street در آمریکا و کمپانی Protagonist در سطح بین‌المللی به نمایش درمیاد. اکران سینمایی فیلم در آمریکا برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده.

این اثر عجیب و غریب با بازی ستارگان و کارگردانیِ جسورانه، بدون شک یکی از موردانتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۴ هست. اگه دنبال تجربه‌ای متفاوت و خنده‌دار هستید، «شایعات» رو از دست ندید!

ثبت‌دیدگاه