مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
رقص کهکشانی: اولین انیمیشن BBC Three بعد از 20 سال

رقص کهکشانی: اولین انیمیشن BBC Three بعد از 20 سال

شبکه BBC Three که با برنامه‌هایی مثل «RuPaul’s Drag Race بریتانیا» شناخته میشه، اولین انیمیشن خودش بعد از دو دهه رو تأیید کرده.

این انیمیشن باحال که «رقص کهکشانی» (Galaxy Dance) نام داره، ترکیبی از انیمیشن و لایو اکشن هست و ما رو به دنیای یوروویژن سال 2989 میبره. تو این مسابقه فضایی، گروه‌های بیگانه زیادی با یه گروه از کره زمین برای جایزه‌ای رقابت می‌کنن که می‌تونه کل سیاره رو از نابودی نجات بده. اما یه مشکلی وجود داره، زمین سابقه‌ی باخت‌های پی در پی داره و «رقص کهکشانی» وحشیانه‌ترین مسابقه تو کل کهکشه راه شیری!

اینجا وارد ماجرای دویل، جین و تیم نابغه‌های دوست‌ داشتنی‌شون میشیم که دیگه چیزی برای از دست دادن ندارن. صداپیشگی این انیمیشن تک قسمتی رو لیام بیگزبی (از سریال Wreck)، لیزا دوایر هاگ (از سریال Dance First) و موکاجموله میچلو (از فیلم The Lovers) بر عهده دارن.

«رقص کهکشانی» با استفاده از تکنولوژی Unreal Engine و توسط استودیوی HaZimation و با حمایت مالی از ایرلند شمالی ساخته میشه. قراره این انیمیشن همزمان با یوروویژن واقعی پخش بشه.

فیونا کمپبل، مدیر بخش مخاطبین جوان BBC، در این باره گفت: «باید به کارگردان و خالق اثر، التان کورتنی، تبریک گفت که ایده‌اش رو از طریق برنامه‌های شتاب‌دهنده‌ی IBC و اپیک گیمز تونسته ثابت کنه و نظر BBC Three و BBC iPlayer رو جلب کنه.»

با اینکه فعلا فقط قراره یه قسمت از «رقص کهکشانی» ساخته بشه، ساخت این انیمیشن نشون‌دهنده‌ی تغییر رویکرد جالبی برای BBC Three هستش. طبق شنیده‌ها، این شبکه برای ساخت انیمیشن‌های بیشتر هم آمادگی داره.

شبکه BBC Three که دو ساله دوباره به یه کانال تلویزیونی مستقل تبدیل شده، به تازگی اعلام کرده که دیگه برای پخش تلویزیونی برنامه تولید نمی‌کنه و فقط روی تولید محتوا برای پلتفرم آنلاین BBC iPlayer تمرکز داره. این تصمیم بخشی از برنامه‌ی «اولویت با دیجیتال» مدیرکل شبکه، تیم دیوی، به حساب میاد.

پاتریشا هیدالگو، رئیس بخش کودک BBC، از وقتی که مسئولیت این بخش رو به عهده گرفته، علاقه‌ی زیادی به ساخت انیمیشن‌های بیشتر توسط این شبکه داشته. اون بودجه‌ی انیمیشن رو سه برابر کرده و برنامه‌ای رو برای پیدا کردن یه انیمیشن شبیه به «سیمپسون‌ها» ولی با تم بریتانیایی راه انداخته.

از سریال‌های موفق دیگه BBC Three میشه به «RuPaul’s Drag Race بریتانیا»، «بازی رپ انگلستان» و سریال‌های درام مثل «مردم عادی» (Normal People) اشاره کرد. همچنین یه اقتباس پرخرج از کتاب «A Good Girl’s Guide to Murder» که نتفلیکس هم حق پخشش رو خریده، به زودی منتشر میشه.

حالا باید منتظر موندیم و دید که «رقص کهکشانی» می‌تونه با تم فضایی، مسابقه‌ی یوروویژن و گروه دوست‌داشتنی‌شون، دل مخاطبای جوون رو به دست بیاره یا نه.

ثبت‌دیدگاه