مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

سرنوشت مبهم فصل دوم اوبی-وان کنوبی: مک‌گرگور تسلیم نمی‌شود!

سرنوشت مبهم فصل دوم اوبی-وان کنوبی: مک‌گرگور تسلیم نمی‌شود!

هواداران اوبی-وان کنوبی در بهت فرو رفتند! با وجود اینکه ایوان مک‌گرگور بازیگر نقش این استاد جدای محبوب، اخیراً در مصاحبه‌ای ناامیدکننده به احتمال پایین ساخت فصل دوم سریال اوبی-وان کنوبی اشاره کرده، اما همچنان بازگشت او به دنیای جنگ ستارگان را قطعی می‌داند.

مک‌گرگور بعد از الک گینس افسانه‌ای، ردای اوبی-وان کنوبی را در سه‌گانه پیش درآمد جنگ ستارگان بر تن کرد. با اینکه سه‌گانه پیش درآمد در ابتدا مورد انتقاد قرار گرفت، حالا به‌عنوان برخی از بهترین فیلم‌های جنگ ستارگان شناخته می‌شود. اوبی-وان کنوبی به‌عنوان یکی از قدرتمندترین جدای‌های جنگ ستارگان و شخصیتی محبوب، بخش مهمی از این محبوبیت است که بدون شک باعث تصمیم جنگ ستارگان برای ساخت سریالی اختصاصی برای اوبی-وان شد.

حالا در مصاحبه‌ای با LADbible، مک‌گرگور حتی پس از سریال اوبی-وان کنوبی، اعلام کرده که کارش با این شخصیت به پایان نرسیده است. او علاوه بر علاقه‌ی شدیدش به این نقش، از آینده‌ی اوبی-وان با خوشبینی صحبت کرده است. هرچند مک‌گرگور همچنین اشاره کرده بود که اوبی-وان کنوبی یک مینی‌سریال بوده، که احتمال فصل دوم را ضعیف می‌کند، اما همین صحبت‌ها هم به‌نوبه‌ی خود نویدبخش است:

“من عاشق انجام این کار هستم. امیدوارم فرصت ساخت فصل دیگری داشته باشیم و مطمئنم این اتفاق خواهد افتاد. خیلی مطمئنم که می‌دونید، چند سالی وقت دارم تا به سن الک گینس در فیلم‌ امیدی نو (A New Hope) برسم. پس زمان کافی برای تعریف داستان‌های بیشتر وجود داره.”

جنگ ستارگان بارها و بارها ثابت کرده که حتی مرگ هم نمی‌تواند مانع بازگشت شخصیت‌های محبوب طرفداران شود. چه با ارواح نیرو، چه با زنده شدن‌های غیرمنتظره، یا بازی با خط زمانی جنگ ستارگان، بازیگران این دنیا هرگز نباید با قطعیت بگویند که برنخواهند گشت. ایوان مک‌گرگور و هایدن کریستنسن به‌طور خاص، نمونه‌های عالی از این موضوع هستند.

وقتی سه‌گانه پیش درآمد جنگ ستارگان به پایان رسید، کمتر کسی فکر می‌کرد مک‌گرگور و کریستنسن دوباره نقش‌هایشان را بازی کنند؛ خود کریستنسن هم این را گفته است. با این حال، در سال‌های اخیر، سه‌گانه پیش درآمد نوعی تجدید حیات را تجربه کرده است. حالا به نظر می‌رسد مخاطبان جنگ ستارگان مشتاقانه منتظر بازگشت شخصیت‌هایی مثل آناکین اسکای‌واکر، اوبی-وان کنوبی و دیگر شخصیت‌های سه‌گانه پیش درآمد هستند. با توجه به استقبال فوق‌العاده از بازگشت مک‌گرگور و کریستنسن در سریال اوبی-وان کنوبی و حضور دوباره کریستنسن در سریال آسوکا دور از انتظار نیست که حضورهای بعدی آن‌ها در پروژه‌های آینده امکان‌پذیر باشد.

ایوان مک‌گرگور تقریباً مطمئن به ساخته نشدن فصل دوم اوبی-وان کنوبی به نظر می‌رسد، که این موضوع، راه را برای بازگشت اوبی-وان در داستانی دیگر باز می‌کند. به‌خصوص با توجه به اشاره مک‌گرگور به سن، بازگشت اوبی-وان می‌توانست نزدیک‌تر به زمان «امید جدید» اتفاق بیفتد، شاید حتی دیدگاه او را درباره‌ی درخواست کمک لیا روشن کند. بالاخره، سریال اوبی-وان کنوبی ثابت کرد که این دو رابطه‌ی عمیقی با هم داشته‌اند. به هر حال، تصور بازگشت ایوان مک‌گرگور به دنیای جنگ ستارگان در نقش اوبی-وان کنوبی، چه در فصل دوم و چه در پروژه‌ی جدیدی هیجان‌انگیز است.

ثبت‌دیدگاه