مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
شرلوک، هنوز هم ممکن است روی پرده سینما بیاید؟

شرلوک، هنوز هم ممکن است روی پرده سینما بیاید؟

طرفداران سریال محبوب شرلوک (Sherlock)، با بازی بندیکت کامبربچ در نقش کارآگاه مشهور، احتمالاً از شنیدن این خبر خوشحال خواهند شد. مارک گتیس، سازنده و بازیگر این سریال، گفته است که تیم سازنده همچنان به ساخت نسخه‌ی سینمایی شرلوک علاقه‌مند هستند.

گتیس که شرلوک را به همراه استیون موفات خلق کرده، شب گذشته در مراسم جوایز اولیویه ۲۰۲۴ در رویال آلبرت هال لندن، درباره‌ی اقتباس سینمایی شرلوک مورد پرسش قرار گرفت. او در پاسخ به ددلاین گفت: «ما دوست داریم فیلمی بسازیم، اما جمع کردن همه با هم خیلی سخت است.» گتیس در ادامه گفت که: «اگر پاسخ قطعی درباره‌ی فیلم می‌خواهید، باید از بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن بپرسید.»

گتیس پیش‌تر نیز علاقه به ساخت فیلم شرلوک را ابراز کرده بود. او سال گذشته به گاردین گفت که پس از پایان سریال، ساخت فیلم شرلوک «کاری طبیعی» به نظر می‌رسد. گتیس درمورد زمان‌بندی ساخت فیلم گفت: «مردم فکر می‌کنند می‌توانید با یک چوب جادویی همه چیز را درست کنید. ایجاد علاقه‌ی مردم و ساخت فیلم، کار فوق‌العاده سختی است. یادم می‌آید با ادگار رایت درباره‌ی مرد مورچه‌ای صحبت می‌کردم، او هشت سال از عمرش را صرف آن کرد و در نهایت فیلم را ساخت. هشت سال زمان کمی نیست.»

گتیس همچنین نویسنده سریال‌های «گروه آقایان» (The League of Gentlemen) برای BBC و «دراکولا» (Dracula) برای نتفلیکس/بی‌بی‌سی است. ددلاین هفته گذشته فاش کرد که او در حال نوشتن و بازی در سریال جدید بریتانیایی به نام «کتاب‌دوست» (Bookish) است. این سریال جنایی درباره‌ی صاحب یک کتاب‌فروشی است که به پلیس در حل جنایت کمک می‌کند. «کتاب‌دوست» یک سریال شش قسمتی برای شبکه‌ی جنایی علیبی (Alibi) وابسته به یو‌کی‌تی‌وی (UKTV) است که در لندن پس از جنگ، سال ۱۹۴۶، روایت می‌شود.

داستان سریال ماجراهای گابریل بوک (با بازی گتیس) را دنبال می‌کند، یک کارآگاه «باهوش و غیرمتعارف» که با استفاده از دانش موجود در هزاران کتاب قفسه‌های کتاب‌فروشی قدیمی‌اش، پرونده‌های مرموز را حل می‌کند. در اطراف او گروهی از «آدم‌های عجیب و غریب دوست‌داشتنی و آسیب‌دیده» وجود دارند که او به طور غیررسمی از آن‌ها محافظت می‌کند، آن‌ها را نصیحت می‌دهد و راهنمایی‌شان می‌کند.


در نهایت، آیا فیلم شرلوک ساخته می‌شود؟

متأسفانه هنوز هیچ اطمینانی از ساخت فیلم شرلوک وجود ندارد. علاقه‌ی سازندگان و طرفداران به تنهایی کافی نیست و هماهنگ کردن برنامه‌ی بازیگران اصلی، به ویژه بندیکت کامبربچ که سوپراستار هالیوود است، کار بسیار مشکلی به نظر می‌رسد. با این حال، صحبت‌های اخیر مارک گتیس می‌تواند جرقه‌ای برای امیدواری طرفداران باشد.


ثبت‌دیدگاه