مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

عشق ممنوعه در بریجرتون: چالش‌های پیش روی پنه‌لوپه و کالین در فصل 3

عشق ممنوعه در بریجرتون: چالش‌های پیش روی پنه‌لوپه و کالین در فصل 3

فصل سوم سریال محبوب بریجرتون (Bridgerton) از نتفلیکس در راهه و با توجه به اخبار منتشر شده، قطعاً شاهد درام‌های زیادی در رابطه پنه‌لوپه و کالین خواهیم بود. اما حذف یک شخصیت کلیدی از داستان کتاب، می‌تواند بخش مهمی از روایت عاشقانه آنها را کمرنگ کند.

با توجه به پایان‌بندی فصل دوم بریجرتون و رویارویی صریح پنه‌لوپه با اظهارات زشت کالین در یکی از اولین کلیپ‌های فصل جدید، به نظر می‌رسد آن‌ها با چالش‌های مختلفی روبرو خواهند شد. معرفی شخصیت‌های جدید لرد دبلینگ و لیدی تیلی آرنولد با نقش‌های خواستگار پنه‌لوپه و معشوقه احتمالی کالین، می‌تواند بر آشفتگی ناشی از احساسات پنهان بیفزاید.

با این حال، علاوه بر تمرکز بر رابطه عاشقانه پنه‌لوپه و کالین، فصل سوم بریجرتون باید مانند فصل‌های گذشته که داستان عشق انتونی، دافنه و معشوقه‌هایشان را روایت می‌کرد، روی مسیرهای فردی آن‌ها نیز تمرکز داشته باشد. این موضوع در رمان اصلی این فصل، یعنی “رمان آقای بریجرتون” نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

رمان آقای بریجرتون که چهارمین کتاب از مجموعه بریجرتون محسوب می‌شود، به بی‌توجهی مکرر خانواده فیدربینکتون نسبت به پنه‌لوپه می‌پردازد. در حالی که این بی‌توجهی برای پنه‌لوپه مزیت‌هایی به همراه دارد (مانند آزادی برای نوشتن با نام مستعار لیدی ویسلداون) اما او را غمگین هم می‌کند. به خصوص وقتی این بی‌توجهی را با رفتار آن‌ها نسبت به یکی از شخصیت‌های غایب در سریال بریجرتون مقایسه کنیم، بیشتر به چشم می‌آید.

image 2024 03 27 21 59 38 1024x512 - عشق ممنوعه در بریجرتون: چالش‌های پیش روی پنه‌لوپه و کالین در فصل 3

در سریال بریجرتون از نتفلیکس، تنها سه خواهر فیدربینکتون حضور دارند، اما در کتاب‌ها، یک خواهر کوچکتر به نام فلیسیتی فیدربینکتون هم وجود دارد که تقریبا همسن هیاسینت بریجرتون است. فلیسیتی که رابطه‌ای صمیمی با هیاسینت مشابه رابطه پنه‌لوپه و الویز دارد، در رمان “رمان آقای بریجرتون” به عنوان «تنها خواهر فیدربینکتون که موهبت زیبایی طبیعی و جذابیت را توأمان دارد» شناخته می‌شود و پورتیا فیدربینکتون، مادر خانواده، او را تنها فردی می‌داند که شانس ازدواج با یک بریجرتون را دارد. با در نظر گرفتن پرش زمانی کمتر از کتاب‌ها بین فصل‌های دوم و سوم سریال، نبود فلیسیتی منطقی به نظر می‌رسد، اما این موضوع تأثیر به سزایی روی تمام تعاملات کالین با خانواده فیدربینکتون می‌گذارد.

باور پورتیا مبنی بر اینکه تنها فلیسیتی می‌تواند مورد علاقه یک بریجرتون قرار بگیرد، به خلق لحظات مضحکی می‌انجامد که در آن‌ها او سعی می‌کند فلیسیتی بی‌میل را برای جلب توجه کالین تحت فشار قرار دهد. این کارها حتی در زمانی که کالین در تلاش است تا از پنه‌لوپه خواستگاری کند، ادامه می‌یابد. از بهانه‌هایی برای فرستادن پنه‌لوپه به بیرون از خانه، علی‌رغم ورود کالین به همراه او، تا تلاش‌های آشکار برای نشان دادن نقاشی‌های آبرنگ فلیسیتی به کالین، پورتیا فیدربینکتون کاملاً شرایط را اشتباه تفسیر می‌کند و حتی باعث می‌شود کالین با صدای بلند فریاد بزند که می‌خواهد از پنه‌لوپه، نه فلیسیتی، خواستگاری کند. حذف فلیسیتی از فصل سوم بریجرتون باعث می‌شود این تعاملات به طور کامل از بین بروند.

فصل‌های اول و دوم بریجرتون پیش‌تر بی‌احترامی خانواده فیدربینکتون به پنه‌لوپه را نشان داده‌اند و پرودنس و پورتیا اغلب در این زمینه پیشرو بوده‌اند. با این‌حال، “رمان آقای بریجرتون” این رفتار بی‌توجهانه را به طرز چشمگیری برجسته می‌کند و روایت داستان از دیدگاه پنه‌لوپه، رنج عمیق او را از این بی‌احترامی‌ها به وضوح نشان می‌دهد.

از نادیده گرفته شدن پنه‌لوپه به عنوان یک گزینه مناسب برای ازدواج با کالین توسط مادرش تا باور پورتیا به اینکه کالین قصد دارد از فلیسیتی خواستگاری کند، در حالی که کالین در تمام این مدت تنها با پنه‌لوپه در اتاق حضور دارد، پنه‌لوپه بارها و بارها در رمان به عنوان یک موجود بی‌اهمیت تلقی می‌شود.

رفتار غیرقابل قبول خانواده فیدربینکتون در “رمان آقای بریجرتون” حتی کالین را به دفاع از پنه‌لوپه وامی‌دارد، زیرا پنه‌لوپه بارها و بارها به طور مداوم توهین‌های پورتیا را بدون اعتراض می‌پذیرد.

عادت پنه‌لوپه به پذیرش رفتار نامناسب خانواده‌اش بدون هیچ گونه مقاومتی، با حضور کالین در زندگی او کم‌کم رنگ می‌بازد. کالین که مجذوب پنه‌لوپه است، از او حمایت می‌کند و حتی در برابر خانواده‌اش از او دفاع می‌کند. حضور کالین به پنه‌لوپه قدرت می‌دهد تا در رمان به خواهرانش پرودنس و فیلیپا و همچنین کرسیدا، که سعی دارد با تهدید به افشاگری لیدی ویسلداون او را تحت فشار قرار دهد، پاسخ دهد.

با توجه به اهمیت غلبه پنه‌لوپه بر بی‌احترامی‌های خانواده فیدربینکتون در داستان، فصل سوم بریجرتون باید راهی برای به تصویر کشیدن این تحول در شخصیت او، حتی بدون حضور فلیسیتی، پیدا کند.

ثبت‌دیدگاه