مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
ماجراجویی بقا از دیدگاه حیوانات با حضور لئوناردو دی‌کاپریو و جین گودال

ماجراجویی بقا از دیدگاه حیوانات با حضور لئوناردو دی‌کاپریو و جین گودال

طی گزارشی مشخص شده که لئوناردو دی‌کاپریو و جین گودال، فعال برجسته‌ی محیط زیست، به‌عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی در فیلم «Howl» (زوزه گرگ) حضور خواهند داشت. این فیلم، داستان یک سگ خانگی رها شده و یک گرگ جوان را دنبال می‌کند که از نگاه این حیوانات روایت می‌شود. فیلم‌برداری این اثر که توسط کمپانی Promethean Pictures ساخته می‌شود، به‌تازگی آغاز شده است. هرچند Howl به‌طور مستقیم یک فیلم با محوریت محیط زیست نیست، اما سازندگان آن قصد دارند دیدگاهی تحول‌آفرین از دنیای طبیعی را به مخاطبان ارائه دهند.

داستان فیلم با پس‌زمینهٔ زمستانی سخت روایت می‌شود. ماجرا با هری، سگی از یک خانواده، شروع می‌شود که به‌طور ناخواسته تنها در خانه رها می‌شود و متأسفانه صاحبانش در یک حادثه جان خود را از دست می‌دهند. هری در مسیر سخت بقا با یک گرگ روبرو می‌شود. این دو حیوان باید بر ترس و سوءظن‌شان نسبت به هم غلبه کنند و در نهایت، رابطه‌ای عمیق برقرار ‌سازند. گرچه داستان حول محور حیوانات می‌چرخد، اما شخصیت‌های انسانی هم در آن حضور دارند که خبرهای مربوط به بازیگران این نقش‌ها بعداً اعلام خواهد شد.

کارگردانی این فیلم برعهده‌ی ای. الیاس مریهیج است و کریستوفر مونگر فیلمنامه‌ی آن را نوشته است. Howl اولین محصول کمپانی Promethean Pictures، با همکاری ریچارد جانز از کمپانی Argo Films و الیاس مریهیج، است. کمپانی فرانسوی Phase 4 به همراه لئو مایدنبرگ از Place du Marché این فیلم را با همکاری مشترک تولید خواهند کرد. داگ آلن نیز فیلمبرداری این اثر را بر عهده خواهد داشت.

گودال از دوران کودکی به گرگ‌ها علاقه‌مند بوده است. او می‌گوید: «Howl نه تنها یک تجربه‌ی لذت‌بخش و سرگرم‌کننده خواهد بود، بلکه به تغییر دیدگاه‌ها نسبت به «گرگ بدجنس» کمک می‌کند. گرگی که در بسیاری از نقاط دنیا شکار شده و به خطر انقراض رسیده است. امیدوارم بتوانیم به مردم نیاز آن‌ها به زندگی در کنار ما را نشان داده و این موجودات شگفت‌انگیز را آن‌طور که هستند درک کنیم.»

دی‌کاپریو پیش از این بارها از تحسین خود نسبت به گودال، متخصص شناخته‌شده‌ی نخستی‌سانان و فعال محیط زیست، صحبت کرده است. این دو پیش‌تر با هم همکاری داشته‌اند و دوستی دیرینه‌ای دارند. جنیفر دیویسون و مایکل همپتون از کمپانی Appian Way Productions به‌عنوان دیگر تهیه‌کنندگان اجرایی در این پروژه حضور خواهند داشت.

دیویسون می‌گوید: «ما به همراه دوست خوب‌مان جین گودال، از اینکه در پروژه‌ای مثل Howl شرکت می‌کنیم هیجان‌زده هستیم. پروژه‌ای که باعث ایجاد کنجکاوی و لذت در تمام سنین در سراسر جهان خواهد شد. امیدواریم این فیلم مردم را به درک و قدردانی از رابطه‌ی جدایی‌ناپذیر بین ما انسان‌ها و حیات وحش اطراف‌مان تشویق کند.»

امروزه موج جدیدی از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی با روایت‌های سرگرم‌کننده و همه‌گیر، مخاطبان را به فکر کردن درباره‌ی محیط زیست تشویق می‌کنند، بدون اینکه به نمایش تصاویر آخرالزمانی بپردازند. Howl نیز در همین دسته قرار می‌گیرد و با روایت داستانی جذاب و آموزنده از دیدگاه دو حیوان، بینندگان را به تفکر و تأمل درباره‌ی رابطه‌ی انسان و طبیعت وا می‌دارد.

فیلمبرداری Howl به‌تازگی آغاز شده و انتظار می‌رود در اوایل سال 2026 به روی پرده‌های سینما برود. با توجه به حضور لئوناردو دی‌کاپریو و جین گودال در این پروژه، همچنین داستانی جذاب و آموزنده، پیش‌بینی می‌شود که Howl با استقبال چشمگیری از سوی مخاطبان و منتقدان روبرو شود.

ثبت‌دیدگاه