مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
همکاری ژولیا دوکورنو با گلشیفته فراهانی و طاهر رحیم برای فیلم جدیدش!

همکاری ژولیا دوکورنو با گلشیفته فراهانی و طاهر رحیم برای فیلم جدیدش!

ژولیا دوکورنو، کارگردان جسور و برنده‌ی نخل طلای کن، با فیلم جدیدی به نام «آلفا» به صحنه‌ی سینما بازمی‌گردد. در این فیلم، شاهد درخشش زوج هنری گلشیفته فراهانی، بازیگر ایرانی-فرانسوی، و طاهر رحیم، بازیگر فرانسوی، خواهیم بود.

این خبر روز جمعه توسط کمپانی‌های فیلم‌سازی Filmnation و Charades اعلام شد. آن‌ها مسئولیت فروش جهانی فیلم را بر عهده دارند و عرضه‌ی آن را در جشنواره‌ی کن آغاز خواهند کرد.

آلفا توسط اریک التمایر و نیکولا التمایر از کمپانی Mandarin & compagnie، ژان دِفوره و آملی ژاکِس از Petit Film، و با همکاری ژان ایو روبن و کاساندرا وارنائو از Frakas Productions، تولید می‌شود.

پنج سال از درخشش دوکورنو در سال ۲۰۲۱ با فیلم «تیتان» (Titane) می‌گذرد، فیلمی که او را به دومین زن برنده‌ی نخل طلای کن در تاریخ این جشنواره‌ی معتبر تبدیل کرد. به همین دلیل، سومین فیلم بلند او، آلفا، با انتظار و هیجان فراوانی روبرو شده است.

دوکورنو بخش زیادی از سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را صرف حضور در جشنواره‌های مختلف با فیلم تیتان گذراند. او پس از آن، کارگردانی دو قسمت از سریال «ظاهر جدید» (The New Look) برای Apple TV+ را بر عهده گرفت. سریالی با بازی درخشان بن مندلسون در نقش کریستین دیور و ژولیت بینوش در نقش کوکو شانل. همچنین، او در برنامه‌ی اقامت هنرمندان ویلا آلبرتين در نیویورک شرکت کرده است.

همانند تیتان، خلاصه داستان و جزئیات بیشتر آلفا هنوز در پرده‌‌ای از ابهام قرار دارد. Filmnation و Charades در بیانیه‌ی مشترکی اعلام کردند: «آلفا شخصی‌ترین و عمیق‌ترین اثر ژولیا تا به امروز است. ما مشتاقیم تا مخاطبان جهانی این داستان را با همان شور و هیجانی که ما کشف کرده‌ایم، تجربه کنند. بی‌صبرانه منتظر عرضه‌ی فیلم در کن و آغاز فروش جهانی آن برای اولین بار به صورت مشترک هستیم.»

تهیه‌کنندگان فیلم در ادامه افزودند: «آلفا صفحه‌ای جدید در آثار ژولیا دوکورنو است که هم با فیلم‌های قبلی او همخوانی دارد و هم از نظر لحن، کاملاً جدید است. برای همراهی با چنین پروژه‌ی استثنایی، لازم بود فراتر از عرف عمل کنیم، همانطور که ترکیب فوق‌العاده‌ی تهیه‌کنندگان از یک سو و شرکت‌های فروش بین‌المللی از سوی دیگر نشان می‌دهد.»

یکی از جذابیت‌های اصلی آلفا، حضور گلشیفته فراهانی، بازیگر مطرح ایرانی-فرانسوی، و طاهر رحیم، بازیگر خوش‌آتیه‌ی فرانسوی، است. این زوج هنری تا به حال سابقه‌ی همکاری نداشته‌اند و تماشای آن‌ها در کنار هم، کنجکاوی و هیجان دوستداران سینما را بر می‌انگیزد. حضور این دو بازیگر توانمند، در کنار کارگردانی جسور و صاحب‌سبکی همچون دوکورنو، نویدبخش اثری تماشایی و غیرمنتظره است.

این فیلم می‌تواند تجربه‌ای تازه و متفاوت را برای دوستداران سینما رقم بزند و بار دیگر، نام ژولیا دوکورنو را به‌عنوان کارگردانی پیشرو و خلاق در عرصه‌ی سینمای جهان مطرح سازد.

ثبت‌دیدگاه