مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

وفاداری به بازی! نگاهی به انتخاب بازیگران فصل دوم The Last of Us

وفاداری به بازی! نگاهی به انتخاب بازیگران فصل دوم The Last of Us

انتخاب بازیگران انجام‌شده (و نشده) برای فصل دوم The Last of Us، نشان‌دهنده‌ی رویکرد وفادارانه‌ی سریال به اقتباس از بازیه. در حالی که خلاصه کردن داستان بازی اول تو فصل اول سریال واسه HBO کار ساده‌ای بود، اما تبدیل بازی دوم به فصل دوم و بعد از اون، یه پروسه‌ی خیلی پیچیده‌تره. The Last of Us Part II یه بازی فوق‌العاده بزرگه با یه مقدمه و موخره‌ی خیلی طولانی و داستانی پراکنده که کلش رو از دو دیدگاه مختلف روایت می‌کنه.

قابل‌درکه که اچ‌بی‌او داره جزئیات مربوط به فصل دوم The Last of Us رو مخفی نگه می‌داره، اما چندتا نکته در مورد رویکرد کریگ مازین و نیل دراکمن به اقتباس از Part II برای تلویزیون وجود داره. عکس‌های لو رفته از ساختمانی که شبیه بازار Greenplace شده، نشون می‌ده که سریال وقت رو تلف نمی‌کنه و خیلی زود به سراغ اتفاقات مهم و بحث‌برانگیز بازی می‌ره. شاید واضح‌ترین نشونه در مورد رویکرد فصل دوم The Last of Us به تبدیل Part II به یه سریال تلویزیونی، معرفی بازیگران باشه: نه فقط نقش‌هایی که بازیگران براشون انتخاب شدن، بلکه نقش‌هایی که تا الان بازیگری براشون انتخاب نشده.

اولین معرفی بازیگران برای فصل دوم The Last of Us، نشون داد که تهیه‌کنندگان، کایتلین دیور رو برای بازی در نقش ابی، شخصیت فوق‌العاده پیچیده که اول به عنوان یه شخصیت منفی وحشتناک شروع می‌کنه و بعد به عنوان دومین شخصیت اصلی بازی، رستگار می‌شه، انتخاب کردن. کمی بعد از اون، ایزابل می برای نقش دینا و یانگ مازینو برای نقش جسی، دو تا از نزدیک‌ترین متحدین جدید الی در The Last of Us Part II، انتخاب شدن. آخرین معرفی بازیگر هم مربوط به کل گروه «سالت‌لیک» می‌شه که به ابی در سفر انتقام‌جویانه‌ش برای رفتن به جکسون و کشتن جوئل، ملحق می‌شن.

فصل دوم The Last of Us، اسپنسر لرد رو برای نقش اوون، عشق قدیمی ابی که از تموم نشدن رابطه‌شون پشیمونه، انتخاب کرده؛ آریلا بارر برای نقش مل، دوست‌دختر باردار اوون که به احساسات ابی نسبت به اوون شک داره؛ دنی رامیرز برای نقش مانی، دوست و راهنمای ابی؛ و تاتی گابریل برای نقش نورا، یه پزشک نظامی. گروه سالت‌لیک یه گروه صمیمی از اعضای سابق فایرفلایز هستن که بعد از پیوستن به جبهه آزادی واشنگتن، به همدیگه وفادار می‌مونن. لی، نیک و جردن هنوز بازیگری براشون انتخاب نشده، اما شاید برای ساده‌تر کردن داستان، این شخصیت‌ها حذف بشن. کترین اوهارا هم برای یه نقش مهمان نامشخص در فصل دوم The Last of Us انتخاب شده.

image 2024 03 08 18 54 26 1024x512 - وفاداری به بازی! نگاهی به انتخاب بازیگران فصل دوم The Last of Us

در حالی که فصل دوم The Last of Us کل گروه سالت‌لیک که با ابی به جکسون می‌رن رو انتخاب کرده، اما هنوز خبری از انتخاب بازیگر برای دو تا از مهم‌ترین شخصیت‌های مکمل داستان ابی، یعنی لِو و یارا نیست. رابطه‌ی ابی با لِو و یارا، از همکاری ناخواسته در ابتدا تا وابستگی عمیق بعد از اون که باعث می‌شه ابی هر کاری برای امنیتشون انجام بده، قابل مقایسه با رابطه‌ی جوئل و الی در بازی اوله. این بخش مهمی از عواملیه که باعث می‌شه با پیشرفت داستان، احساس همدردی با ابی داشته باشیم.

اقتباس تلویزیونی از The Last of Us Part II، قطعاً در یه مقطعی شامل لِو و یارا می‌شه (این دو تا برای داستان خیلی مهم هستن و نباید حذف بشن) اما این واقعیت که هنوز بازیگری برای نقششون انتخاب نشده، نشون می‌ده که اونا در فصل دوم حضور نخواهند داشت. در حالی که گروه سالت‌لیک در ابتدای بازی و کلبه‌ای که جوئل رو به دام می‌ندازن و می‌کشن، معرفی می‌شن، اما لِو و یارا تا وسطای بازی معرفی نمی‌شن. انتظار می‌رفت که فصل دوم The Last of Us، روایت غیرخطی بازی رو تغییر بده.

ثبت‌دیدگاه