مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

چرا هاب گدلینگ باید نقش پررنگ‌تری در فصل دوم سندمن داشته باشه؟

چرا هاب گدلینگ باید نقش پررنگ‌تری در فصل دوم سندمن داشته باشه؟

خب بذارین باحال تعریف کنیم! همه عاشق هاب گدلینگ (با بازی فردیناند کینگزلی) شدیم و قطعا دوست داریم تو فصل دوم سریال مرد شنی (سندمن) بیشتر ببینیمش. ولی دلیل اصلیش فقط محبوبیتش بین تماشاچیا نیست.

هاب تو کمیک و سریال، یه آدم عادیه که تو یه میخانه تو قرن چهاردهم، ادعا میکنه اصلا نمیخواد بمیره. اتفاقی، دریم (با بازی تام استوریج) حرفشو می‌شنوه و پیشنهاد عجیب غریبی بهش میده: اگه هاب هر صد سال تو همون میخانه با دریم قرار بذاره، عمراً بمیره!

هابم قبول میکنه و اینجوری میشه که این دو تا، هر صد سال یه بار همدیگه رو می‌بینن و هاب از زندگی پرفراز و نشیبش تعریف می‌کنه. این قرارها تا موقعی که دریم زندانی میشه ادامه داره. بعد از آزادی دریم، دوباره سراغ هاب میره و قولشون رو تجدید می‌کنه. هاب تو موقعیت‌های پر استرس، حکم یه سنگ صبور رو برای دریم پیدا می‌کنه.

تو فصل اول سندمن، داستان هاب تا حد زیادی شبیه کمیکه و بر اساس اولین دیدارش با دریم تو داستان “مردان نیک‌بخت” ساخته شده. اما تو کمیک، هاب چند بار دیگه هم سر و کله‌ش پیدا میشه. پس فصل دوم سندمن کلی پتانسیل داره تا از هاب استفاده کنه.

image 2024 03 17 18 56 53 1024x512 - چرا هاب گدلینگ باید نقش پررنگ‌تری در فصل دوم سندمن داشته باشه؟

تا اینجا، سندمن به خوبی نشون داده که هاب چطور با جاودانگی کنار اومده و به یه شخصیت مهم برای دریم تبدیل شده. اما فصل دوم می‌تونه خیلی بیشتر از اینها ازش استفاده کنه. چون داره کل کاراکترها و داستان رو برای مخاطبای جدید بازنویسی می‌کنه.

نقش هاب می‌تونه تو فصل دوم این باشه که با تجربه و صبرش، به بقیه‌ی شخصیت‌ها کمک کنه و بشه کسی که حرفاشون رو گوش بده. همدردی هاب می‌تونه این اجازه رو بهش بده که تو خط داستانی چند تا شخصیت دیگه هم تو فصل دوم دخیل بشه.

تصور کنید هاب با اون دیدگاه منحصر به فردش که حاصل قرن‌ها زندگیه، می‌تونه واسطه خوبی بین شخصیت‌های مختلف باشه. به عنوان مثال، می‌تونه به لوسیفر مورنینگ‌استار (با بازی گوئن کریستی) که داره با بحران هویت دست و پنجه نرم می‌کنه، کمک کنه تا خودش رو پیدا کنه. هاب خودش بارها مجبور شده داستان زندگیش رو تغییر بده و کاملاً می‌دونه چطور توی دنیای در حال تحول، با هویت درگیر شد.

همچنین هاب می‌تونه به نابودی (Destruction) که هنوز پیداش نکردن کمک کنه. مرگ پسر نابودی، باعث شده تا اون بیشتر قدر خانواده و همراهی رو بدونه. هاب با تجربه‌ی طولانی زندگی و دوستی با دریم، می‌تونه به نابودی کمک کنه تا با احساسات پیچیده‌ش کنار بیاد و دوباره با خانواده‌ش ارتباط برقرار کنه.

حتی مرگ می‌تونه از حضور پررنگ‌تر هاب بهره‌مند بشه. هر دوی هاب و مرگ موجوداتی جاودان هستن که نقشی خاص تو دنیا دارن. اما هاب برخلاف مرگ، می‌تونه زندگی رو درک کنه و تجربه‌اش کنه. این وجه تمایز می‌تونه باعث شکل‌گیری یه رفاقت خاص بین‌شون بشه. هاب و مرگ می‌تونن باهم متحد بشن تا به دریم کمک کنن ارزش خودش رو بیرون از نقشی که به عنوان یه اندلس داره، درک کنه.

هاب نقش دوستیش با دریم رو خیلی جدی می‌گیره. پس وقتی دریم داره به سمت مرگ می‌ره، هاب می‌تونه با اون در مورد تمایلش به نابودی خودش حرف بزنه و همزمان بهش کمک کنه تا با کسانی که باعث بدبختیش شدن مقابله کنه. این نه تنها می‌تونه باعث کم شدن یه سری درگیری تو داستان بشه، بلکه می‌تونه دریم رو مجبور کنه تا تصویری که از خودش به عنوان یه شخصیت غم‌انگیز و رنج‌دیده داره رو دوباره بررسی کنه.

هاب می‌تونه به دریم یادآوری کنه که چقدر برای آدم‌های دور و برش، چه به عنوان پادشاه رویاها و چه به عنوان یه دوست، مهمه. ایمان هاب به دریم می‌تونه باعث بشه که دریم بالاخره بفهمه که لیاقت خوشبختی رو داره، حتی با وجود اشتباهاتی که مرتکب شده.

یادگیری دریم برای ترمیم و رشد، یه مضمون مهم تو کمیک سندمن هست و هاب می‌تونه تو این مسیر نقش کلیدی داشته باشه. حضور پررنگ‌تر هاب تو فصل دوم می‌تونه به سریال یه لحن امیدوارانه‌تر بده و به مخاطب نشون بده که حتی یه موجود جاودان مثل دریم هم می‌تونه تغییر کنه و به سمت یه آینده روشن حرکت کنه.

در نهایت، هاب گدلینگ یه شخصیت جذاب و دوست‌داشتنیه که پتانسیل زیادی برای ایفای نقش‌های مهم‌تر تو فصل دوم سندمن داره. حضور پررنگ‌تر هاب می‌تونه به نفع داستان، شخصیت‌ها و لحن کلی سریال باشه.

ثبت‌دیدگاه