مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.
کوین اسپیسی علیه اتهامات جدید: نبرد قانونی یا جنگ رسانه‌ای؟

کوین اسپیسی علیه اتهامات جدید: نبرد قانونی یا جنگ رسانه‌ای؟

کوین اسپیسی، بازیگر برنده‌ی دو جایزه‌ی اسکار، یک بار دیگه درگیر جنجالی جدید شده. قراره به زودی یک مستند با عنوان “Spacey Unmasked” از شبکه‌ی Channel 4 انگلستان و سرویس استریم Max در آمریکا پخش بشه که اتهامات جدیدی رو علیه اسپیسی مطرح می‌کنه.

این مستند که قراره روزهای ۶ و ۷ ماه مه (اردیبهشت) در انگلستان پخش بشه، به گفته‌ی Channel 4، به بررسی رفتارهای اسپیسی و همچنین صحبت با چند مرد می‌پردازه که ادعاهایی در مورد تجربه‌ی آزار و اذیت توسط اون رو مطرح می‌کنن. این افراد هیچ ارتباطی با پرونده‌ی سال گذشته‌ی اسپیسی ندارن و به گفته‌ی شبکه، تقریباً همه‌ی این افراد تا به حال در این مورد سکوت کرده بودن.

اسپیسی که پیش‌تر با چندین اتهام آزار جنسی روبرو شده بود، سال گذشته در دادگاه لندن از تمامی ۹ اتهامی که به او نسبت داده شده بود، تبرئه شد. این اتهامات مربوط به آزار جنسی چهار مرد می‌شد.

حالا اسپیسی ادعا می‌کنه که برای پاسخ به اتهامات مطرح شده در این مستند، فرصت کافی در اختیارش قرار نگرفته. او در پستی که در X (توئیتر سابق) منتشر کرده، نوشته:

«طی هفته‌ی گذشته، من بارها از Channel 4 درخواست کردم که فرصتی بیشتر از ۷ روز برای پاسخ به اتهاماتی که به من وارد شده، در اختیارم بذاره. اتهاماتی که به ۴۸ سال پیش برمی‌گرده و نیاز به زمان کافی برای بررسی دقیق داره. Channel 4 این درخواست رو رد کرده و ادعا می‌کنه که ۷ روز برای پاسخ به اتهامات جدید، ناشناس و غیرمشخص، فرصت عادلانه‌ای برای دفاع در برابر این اتهامات به من میده.»

kevin - کوین اسپیسی علیه اتهامات جدید: نبرد قانونی یا جنگ رسانه‌ای؟

اسپیسی در ادامه‌ی این پست عنوان کرده که حاضر نیست بی‌دفاع مورد حمله قرار بگیره و این مستند رو یک تلاش ناامیدانه از طرف شبکه‌ی Channel 4 برای جلب توجه و افزایش بیننده می‌دونه. او همچنین مدعی شده که هر بار فرصت و امکان کافی برای دفاع در برابر اتهامات بهش داده شده، اون اتهامات در دادگاه رد شدن و بی‌گناهیش ثابت شده.

اسپیسی در انتهای این پست اعلام کرده که قراره این آخر هفته در صفحه‌ی X خودش پاسخی به این اتهامات بده.

مستند “Spacey Unmasked” دو سال پیش معرفی شد اما تا همین اواخر، خبر خاصی ازش نبود. هفته‌ی گذشته، Channel 4 با انتشار تریلر این مستند، تاریخ پخش اون رو هم اعلام کرد. این مستند به کارگردانی مایک لرر و تهیه‌کنندگی دوروتی برن، مدیر سابق بخش خبری Channel 4، ساخته شده. در این مستند، علاوه بر مصاحبه‌های جدید و ناگفته‌، به زندگی حرفه‌ای اسپیسی از دوران کودکی تا موفقیت‌های اولیه در تئاتر برادوی و سپس دوران اوج شهرت و در نهایت سقوط او پرداخته می‌شه.

حق پخش این مستند در آمریکا توسط سرویس‌های استریم Max و ID و پس از توافق بین کمپانی Warner Bros. Discovery و شرکت توزیع‌کننده‌ی All3Media International خریداری شده.

با نزدیک شدن به زمان پخش این مستند، باید منتظر واکنش‌های بیشتری از طرف اسپیسی و همچنین بازتاب این اتهامات جدید در رسانه‌ها باشیم.

ثبت‌دیدگاه