مرورگر شما به‌روز نیست یا JavaScript در آن غیرفعال است.

لطفا از آخرین نسخه‌ی مرورگر کروم (Chrome) استفاده کنید.

سریال نارکوها (Narcos)

سریال نارکوها (Narcos)

سریال Narcos (نارکوها) محصول نتفلیکس یکی از بهترین آثار درباره زندگی اسکوبار به حساب میاد که بر اساس گفته‌های استوین مورفی مأمور ویژه بازنشسته اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا که با همکار سابق خود خاویر پنیا و پلیس ملی کلمبیا در مورد پابلو اسکوبار و کارتل مدلین تحقیق کرد، ساخته شده.

قبل از اینکه سراغ سریال برید، بیاید یه کم بیشتر با این شخصیت آشنا بشیم.

پابلو اسکوبار قاچاقچی و گانگستر کلمبیایی یکی از محبوبترین شخصیت‌ها در زادگاهش بود و هنوز هم پس از سال‌ها مردم کلمبیا اسکوبار رو خیلی دوست دارن!

بهش می‌گفتن بزرگترین ثروتمند دنیا و بیش از 60 میلیارد دلار دارایی داشت. اون‌قدر پول داشت که تو یکی از شب‌هایی که مشغول فرار از دست پلیس بود، 2 میلیون دلار پول رو آتیش زد تا خانواده‌اش رو گرم کنه.

حدوداً 80 درصد از بازار کوکائین جهان رو در اختیار داشت ولی بهش لقب رابین‌هود داده بودن، چون برای مردم کشورش خونه، کارخونه، مغازه و سرگرمی‌های مجانی فراهم می‌کرد و زندگی مردم زادگاهش رو بهتر کرده بود.

محبوب‌ترین شخص در کلمبیا بود و حتی تو انتخابات کنگره کلمبیا، رتبه اول رو به دست آورد. پابلو با سیاست‌ها و نفوذ آمریکا در کشورش به شدت مخالف بود و آرزوش این بود که رئیس جمهور کلمبیا بشه. همین قضیه باعث شد که دولت آمریکا برای دستگیری و کشتنش، دست به هر کاری بزنه.

فعالیت‌هاش در مجموع باعث مرگ بیش از 7 هزار پلیس و قاچاقچی شد. اونقدر گنگش بالا بود که زمانی که دولت آمریکا دربه‌در دنبالش بود، با پسرش رفت جلوی کاخ سفید و عکس یادگاری گرفت.

تا حالا کلی فیلم و سریال در مورد پابلو اسکوبار، قاچاقچی افسانه‌ای ساخته شده که یکی از بهترین اون‌ها، دو فصل اول سریال Narcos هست که داستان زندگی اسکوبار رو روایت می‌کنه.

راستی، یکی از میم‌های معروف هم از روی همین سریال برداشته شده 😂

ثبت‌دیدگاه